Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej

Członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej spotkali się 17 stycznia 2004 w parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie na dorocznym opłatku.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. koncelebrowanej przez księży asystentów pod przewodnictwem Jego Eminencji ks. kardynała Stanisława Nagy. Kazanie wygłosił ks. kardynał. Dał w nim osobiste świadectwo przynależności, wraz z członkami swojej rodziny, do Akcji Katolickiej przed 50 laty. Przed świeckimi katolikami postawił konkretne zadania; podkreślił, że nie możemy być klientami Kościoła, ale wspólnie z kapłanami jesteśmy odpowiedzialni za jego kształt. Jesteśmy wręcz zobowiązani do tego, aby być budowniczymi Kościoła, nieść wszędzie Ewangelię i świadczyć o Chrystusie swoim życiem. Mówił: „W imię Chrystusa proszę was wytrwajcie, żeby uświęcać świat.”

Oprawa liturgiczna Mszy św. była bardzo uroczysta. Modlitwie towarzyszył śpiew chóru parafialnego.

Na zakończenie Mszy św. Prezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej - Stefan Majerczak podziękował ks. kard. Stanisławowi Nagy za przewodniczenie liturgii i głoszenie Słowa Bożego oraz radość jaką sprawił nam swoją obecnością.

Jego Eminencja bardzo wzruszony, pobłogosławił opłatki oraz nas wszystkich i życzył jak najlepszego roku i błogosławieństwa Bożego. Prezesi poszczególnych oddziałów parafialnych podchodzili kolejno do ks. kardynała by otrzymać specjalne błogosławieństwo.

Druga część spotkania opłatkowego odbyła się w parafialnej sali teatralnej. Oglądnęliśmy spektakl „Zabawa w jasełka” w wykonaniu Teatru Słowa i Tańca Jadwigi Klimkowicz w reżyserii T. Łomnickiego z Młodzieżowego Domu Kultury Św. Królowej Jadwigi. Wychowankowie wręcz rewelacyjnie i brawurowo wcielili się w grane postacie. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Natomiast w auli parafialnej diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ks. Józef Jakubiec oraz prezes Stefan Majerczak złożyli wszystkim serdeczne życzenia noworoczne. Modliliśmy się w intencji Ojca Świętego, ks. kard. Nagy i ks. kard. Macharskiego. Spotkanie opłatkowe zakończyło się wspólnymi życzeniami, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewaniem kolęd.

Aleksandra Domino