Koncert Habemus Papam. To był wyjątkowy dzień…

Home/ak-krakow, slajdy, video/Koncert Habemus Papam. To był wyjątkowy dzień…

Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej włączyła się w obchody rocznicy 40.lecia inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II, organizując na zakończenie tych jubileuszowych dni wielki i wyjątkowy koncert pamięci Papieża Polaka. 

Koncert pod hasłem HABEMUS PAPAM odbył się 22 października w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie. Wykonawcami byli profesjonalni aktorzy, artyści, chór i orkiestra. Ich występy poprzedziła uroczysta msza św., której głównym celebransem, przy udziale bardzo licznej grupy księży i po brzegi wypełnionego sanktuarium, był patron honorowy wydarzenia – ks. arcybiskup Marek Jędraszewski.

Dzień 22 października 2018 roku to pierwsza rocznica ogłoszenia św. Jana Pawła II Patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Razem z nami za ten dar dziękowali zaproszone ościenne DIAK-i z metropolii krakowskiej  i Pani Prezes KIAK  – Urszula Furtak, która również objęła koncert swoim honorowym patronatem. W darze ołtarza AK AK złożyła duże złote logo naszego Stowarzyszenia do Kapłańskiej Kaplicy w Dolnym Kościele tego Sanktuarium. Wyrazy wdzięczności wobec tych POAK-ów i osób prywatnych, małżeństw i rodzin, którzy materialnie wsparli ten pomysł.

We mszy św. i koncercie uczestniczyły władze miasta Krakowa, województwa z Panem Wojewodą na czele, starostwa i sejmiku, sponsorzy, zaproszeni dyplomaci, przedstawiciele ambasad w Krakowie, liczni członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej oraz czciciele św. Jana Pawła II. Wydarzeniu towarzyszyła ekipa TVP3, która wespół z AK jest właścicielem rejestracji koncertu.

Zobacz zapis koncertu