Objawiajcie Boga współczesnemu światu

Home/Aktualności, slajdy/Objawiajcie Boga współczesnemu światu

Nie ma piękniejszego dzieła, jakiego można dokonać w tym świecie i nie ma cudowniejszego uczynku miłosierdzia jak to, by komuś otworzyć niebo, by kogoś do nieba doprowadzić, by okazać mu, że przyjmując Ewangelię, budujemy cywilizację miłości – mówił abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego Akcji Katolickiej.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem, również po góralsku. Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej Grażyna Kominek w imieniu swoim i członków Akcji życzyła metropolicie Bożej opieki za przyczyną św. Jana Pawła II, dobrego zdrowia oraz pięknych owoców posługi pasterskiej w naszej diecezji. Zapewniła o wsparciu modlitewnym i o tym, że arcybiskup może liczyć na Akcję Katolicką. Metropolita, dziękując za ciepłe bambosze, które otrzymał w prezencie, żartował, że przydadzą się w sam raz za tydzień w Panamie, gdzie panuje temperatura 30 stopni.
W słowie skierowanym do zebranych arcybiskup podkreślił, że dzisiejsze święto chrztu Pańskiego jest dopełnieniem się objawienia Boga w Trójcy Przenajświętszej.
– Podczas chrztu w Jordanie objawia nam się tajemnica Boga do tej pory nikomu nieznana. W tym objawieniu bierze udział i Duch Święty w postaci gołębicy i Ojciec, który mówi o tym, że Syna dał, a potem sam Jezus Chrystus – Boży Sługa, który przychodzi i otwiera się nad Nim niebo, a jednocześnie swoimi cudami w Kanie Galilejskiej i w swoim nauczaniu mówi – jestem Bożym Synem, jestem Mesjaszem.
Metropolita zaznaczył, że Akcja Katolicka jest szczególną rzeczywistością w Kościele, która nie tylko przyjęła to Boże objawianie, ale nieustannie chce je przekazywać dalej poprzez wiarę, modlitwę, miłość do Boga i solidarność z ludźmi.
– Nie ma piękniejszego dzieła, jakiego można dokonać w tym świecie i nie ma cudowniejszego uczynku miłosierdzia jak to, by komuś otworzyć niebo, by kogoś do nieba doprowadzić, by okazać mu, że przyjmując Ewangelię budujemy cywilizację miłości.
Arcybiskup za to wielkie dzieło solidarności Akcji Katolickiej z ludźmi z serca dziękował.
Dziękował także za ogromne zaangażowanie w przygotowanie obchodów 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Podkreślił, że abp Salvatore Pennacchio, będący pod wrażeniem krakowskich obchodów, powiedział, że jest to próba generalna przed rokiem 2020, kiedy świętować będziemy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.
– Stoi przed nami ogromne zadanie i znowu wielorakie. Musimy pomyśleć o wielu wydarzeniach, które będą nam przypominały wielkie dokonania wielkiego syna tej ziemi, mieszkańca tego domu, biskupa i kardynała krakowskiego, świętego, do którego powinniśmy często się uciekać, modląc się w różnych sprawach współczesnego Kościoła. (…) Nie wyobrażam sobie, żeby Akcja Katolicka w to się nie włączyła w sposób jej należny, to znaczy wspaniale i głęboko.
Na zakończenie metropolita życzył, by Akcja Katolicka trwała, rozwijała się i by przez swoją działalność była objawieniem Boga współczesnemu światu.