XIV Konkurs na Palmę Wielkanocną

Home/Aktualności, galeria, slajdy/XIV Konkurs na Palmę Wielkanocną

W Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocyw Krakowie Mydlnikach odbył się XIV Konkurs na Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. Organizatorem jak co roku był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 138 i nr 50, Rady Parafialnej i fundatora nagród Rady Dzielnicy VI. Do Konkursu zostało zgłoszonych 40 palm. Najwyższa palma miała wysokość 5,7 m a najkrótsza 0,5m. Do wykonania zwłaszcza tych najwyższych palm poświęcono dużo czasu, ponieważ w dużej ilości elementy dekoracyjne (różnobarwne kwiaty) były wykonane ręcznie.Wszystkie palmy po poświeceniu przez Księdza Proboszcza był niesione w procesji wokół naszej świątyni  przed mszą św. o godz. 1030, która przeznaczona jest dla dzieci. Rozstrzygnięcie Konkursu ogłoszono po mszy św. Nagrody wręczali Ksiądz Proboszcz Kazimierz Klimczak, Przewodniczący Dzielnicy VI Pan Bogdan Smok, Dyrektor Szkoły Podstawowej  nr 50 Pani Anna Żelawska i Prezes POAK Zofia Fedor.
W Komisji Konkursowej licznie uczestniczyli członkowie POAK i przedstawiciele Rady Parafialnej. Plakat informujący o Konkursie, który był rozwieszony w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Dzielnicy VI opracowała Szkoła Podstawowa nr 138.
Graficznie Dyplomy, które otrzymali wszyscy uczestnicy Konkursu opracowali członkowie POAK. Zakupu nagród sponsorowanych przez Dzielnicę VI dokonali również członkowie POAK. Wydruku nagród dokonał sympatyk Akcji Katolickiej.Konkursu trwa od czternastu lat, wpisał się w tradycję naszej parafii, ponieważ co roku przybywają następne małe dzieci, a starsze się wycofują.
Zofia Fedor
Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Mydlnikach