Jubileuszowa PARAFIADA

Home/ak-krakow, Aktualności, galeria, slajdy/Jubileuszowa PARAFIADA

24.09

Jubileuszowa Parafiada w pierwszej parafii ks.Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II

W dniu 19 sierpnia br. na terenie Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Wniebowzięcia NMP w Niegowici odbyła się jubileuszowa bo już 20  Parafiada, organizowana przez Akcję Katolicką. Impreza miała zdecydowanie jak każda poprzednia charakter bezalkoholowy a jej celem nadrzędnym oprócz wspólnego spędzanie czasu z rodziną, było wsparcie dzieła ks. Józefa Klatki  – budowę Sanktuarium Jana Pawła II na Madagaskarze. Na ten cel zostały przekazany dochód z Parafiady. Szczęśliwe twarze  dziecięce i uśmiechy na twarzy rodziców widoczne w każdej godzinie imprezy potwierdzają, że  organizowanie tej formy integracji rodziny , wspólnoty parafialnej i dużej ilości gości z zewnątrz miało sens. Jak każde organizowane przez Akcję Katolicką spotkanie , tak i Parafiada rozpoczęła się od modlitwy  a w  tym przypadku od Mszy Świętej Dożynkowej, na której nie zabrakło wspaniałych wieńców wykonanych przez przedstawicieli poszczególnych  wsi. W ten sposób parafianie pragnęli  podziękować Bogu i Naszej Patronce za dary natury. Nie tylko finansowo można było pokazać iż: „ Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości” , gdyż od  9.00 do godziny 13.00 trwała akcja krwiodawstwa – krew wielki  dar jaki jeden człowiek może oddać bezinteresownie drugiemu ratując jego życie.

Następnie odbył się Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej na niegowickim  „Orliku”.  Sprawdziła się stara złota zasada:  w  grupie, w rodzinie,  w gronie przyjaciół  jest siła, a ile przy tym tyle zabawy, śmiechu i zdrowej konkurencji.   W turnieju, udział wzięły następujące drużyny : Polak- Kubik, Wojtowiczów, Małków i Marciniaków. Serdecznie gratulujemy wygranej drużynie Polak – Kubik. Szachy to gra znana od V – VI n.e.  pomagającą jej graczom na rozwój umiejętności obserwowania, rozwagi , przezorności a nawet zapobiegliwości. Zdecydowanie poprawia zdolności intelektualne, umiejętności arytmetyczne, mająca wiele innych zalet. Dlatego jak co roku od kilku lat na Parafiadach
w Niegowici jest obecny Turniej szachowy  w kilku kategoriach wiekowych. Szkoda tylko, że z naszej parafii był tylko jeden uczestnik. Wśród wygranych należy wymienić Natalię Górnisiewicz, Kamila Baryczka, Tadeusza Łanoszkę Kacpra Danek, Maksymiliana Nowakowskiego, Agnieszkę Feliks, Gabrielęi Zuzannie Górnisiewicz, Lenie Kołodziej  innym uczestnikom.Na każdej Parafiadzie najwięcej jest rodzin i taki właśnie jest cel tej imprezy. Rodziny spędzające razem popołudnie. Dla  najmłodszych pociech były obecne zabawy i animacje  organizowane przez godzinę przy scenie jak i  na placu darmowe dmuchańce. Przez cały czas trwania imprezy wolontariuszki malowały dzieciakom twarze, skręcały zwierzaki z baloników..  Z każdego tego miejsca dzieci wychodziły szczęśliwe i radosne.

Nie zabrakło też konkursu rodzinnego. Gratulujemy wygranej rodzinie Gizów, drugie miejsce zajęła rodzina Kyrców oraz trzecie rodzina Klimów.     Nie tylko im udzielił się rodzinny nastrój zabawy i śmiechu,  do konkurencji przystąpili nasi wikariusze ks. Piotr i ks. Grzegorz  wciągając do zabawy  wszystkich zebranych na placu zabaw.W końcu nastał czas na długo oczekiwany koncert zespołu NIEMAGOTU.  Nie ma  chyba piękniejszego  sposobu ewangelizacji niż połączenie  muzyki i pięknego śpiewu. Zespołowi udała się  przenieść  całą publiczność w  przestrzeń bliskości  z Trójcą Świętą.  W każdej nucie i zaśpiewanym słowie czuło się obecność Boga. Na pewno był  cudowne przeżycie, nie tylko dla siostry Natany,  który zatrzymał każdego uczestnika by zrozumiał, że Bóg jest i  nas kocha. Bo to nie prawda, że NIEMAGOTU  bo ON był …

Koło 19.00 odbył się finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II
z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez naszych hojnych sponsorów,  którym jeszcze raz oraz wszystkim wolontariusza serdecznie dziękujemy  „ Bóg zapłać”. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą wiedzą i znajomością  tematyki życia i świętości Karola Wojtyły – naszego Wielkiego Papieża. Zmrok to dobry czas na pokaz ognia,  tańca  jednego z  żywioły
z pięknem ruchu , doskonałości i precyzji tancerzy. Wszystkim uczestnikom ten pokaz bardzo się podobał. Jednym z ostatnich punktów była zabawa taneczna przy oświetleniu księżyca i gwiazd.

O 21.00 odśpiewany Apel Jasnogórski i błogosławieństwa naszego proboszcza  ks. prałata Pawła Sukiennika zakończyły 20 Parafiadę przy Parafii p.w.  Wniebowzięcia NMP w Niegowici z niecierpliwym oczekiwaniem na 21 parafiade. Całość  spotkania bardzo  profesjonalnie  prowadzili ks. Grzegorz i Pan Włodzimierz Wójtowicz – Prezes Akcji Katolicki, który odebrał List Gratujący z okazji 20 lecia istnienia przy parafii oddziału Niegowickiej Akcji Katolickiej.

Podczas trwania tej wspaniałej imprezy przeprowadzono kilka wywiadów,  zarówno z rodzinami z małymi dziećmi, starszymi osobami  czy parafianami. Wszyscy oni jedno zapewniali:  czas trwania parafiady to wspaniały czas na spotkanie z rodziną, sąsiadami, to czas odwiedzin rodziny z innych parafii, miejscowości. To przede wszystkim czas na ewangelizację.