W jedności modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM”

Home/ak-krakow, Aktualności, dokumenty, galeria, materialy-formacyjne, slajdy/W jedności modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM”

08.09
Zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej zaprasza ludzi dobrej woli                     14 września na godz. 11.00 do Nowego Targu, parafii NSPJ – al. Tysiąclecia 39, na wspólną modlitwę różańcową za Ojczyznę „POLSKA POD KRZYŻEM”.

Tajemnice Bolesne
I Bolesna
Modlitwa w Ogrójcu: W ogrodzie oliwnym Chrystus staje w obliczu wszystkich pokus ludzkości i wobec jej grzechów, by powiedzieć Ojcu: Nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie.
Panno Wierna, Matko Bolesna – Maryjo,

proszę Cię w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przez tajemnicę Modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu uproś u Boga łaski potrzebne dla polityków o różnych przynależnościach partyjnych, aby wypełniali obowiązki parlamentarne i rządowe w naszej Ojczyźnie wedle Woli Bożej, a na arenie międzynarodowej stali na gruncie przestrzegania wszelkich prawd ewangelicznych i byli wzorem do naśladowania dla wszystkich narodów Europy i świata. W tej tajemnicy proszę szczególnie o żywą obecność Jezusa Chrystusa w życiu naszego narodu.

II Bolesna
Biczowanie Pana Jezusa: Piłat… Umył ręce wobec tłumu, mówiąc: „Nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego. To wasza rzecz”. Wówczas Jezusa kazał ubiczować (Mt 27,26).
Matko Bolesna – Maryjo,

proszę Cię w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przez tajemnicę Biczowanie Pana Jezusa uproś u Boga łaski potrzebne dla polityków o różnych przynależnościach partyjnych, aby wypełniali obowiązki parlamentarne i rządowe w naszej Ojczyźnie wedle Woli Bożej, a na arenie międzynarodowej stali na gruncie przestrzegania wszelkich prawd ewangelicznych i byli wzorem do naśladowania dla wszystkich narodów Europy i świata. W tej tajemnicy proszę szczególnie o żywą obecność Jezusa Chrystusa w życiu naszego narodu.

III Bolesna
Ukoronowanie cierniem: Żołnierze namiestnika zabrali Jezusa z sobą do pretorium, rozebrali Go z Jego szat i narzucili na Niego płaszcz szkarłatny. Uplótłszy wieniec z ciernia włożyli Mu na głowę (Mt 27,27).
Matko Bolesna – Maryjo,

proszę Cię w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przez tajemnicę Ukoronowania cierniem Pana Jezusa uproś u Boga łaski potrzebne dla polityków o różnych przynależnościach partyjnych, aby wypełniali obowiązki parlamentarne i rządowe w naszej Ojczyźnie wedle Woli Bożej, a na arenie międzynarodowej stali na gruncie przestrzegania wszelkich prawd ewangelicznych i byli wzorem do naśladowania dla wszystkich narodów Europy i świata. W tej tajemnicy proszę szczególnie o żywą obecność Jezusa Chrystusa w życiu naszego narodu.

IV Bolesna
Droga Krzyżowa Pana Jezusa: Gdy Go wyszydzili, włożyli na Niego Jego własne szaty i odprowadzili Go na ukrzyżowanie (Mt 27, 31).
Matko Bolesna, Wspomożenie Wiernych – Maryjo,

proszę Cię w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przez tajemnicę Drogi Krzyżowej Pana Jezusa uproś u Boga łaski potrzebne dla polityków o różnych przynależnościach partyjnych, aby wypełniali obowiązki parlamentarne i rządowe w naszej Ojczyźnie wedle Woli Bożej, a na arenie międzynarodowej stali na gruncie przestrzegania wszelkich prawd ewangelicznych i byli wzorem do naśladowania dla wszystkich narodów Europy i świata. W tej tajemnicy proszę szczególnie o żywą obecność Jezusa Chrystusa w życiu naszego narodu.

V Bolesna
Śmierć na krzyżu: Tajemnice bolesne prowadzą wierzącego do ponownego przeżycia śmierci Jezusa, stawania pod krzyżemobok Maryi, by wraz z Nią wnikać w ocean miłości Boga do człowieka i odczuć całą jej odradzającą moc.
Współodkupicielko – Maryjo,

proszę Cię w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przez tajemnicę Ukrzyżowania i Śmierci Pana Jezusa uproś u Boga łaski potrzebne dla polityków o różnych przynależnościach partyjnych, aby wypełniali obowiązki parlamentarne i rządowe w naszej Ojczyźnie wedle Woli Bożej, a na arenie międzynarodowej stali na gruncie przestrzegania wszelkich prawd ewangelicznych i byli wzorem do naśladowania dla wszystkich narodów Europy i świata. W tej tajemnicy proszę szczególnie o żywą obecność Jezusa Chrystusa w życiu naszego narodu.

Grażyna Kominek
prezes AK AK