Rozpoczęliśmy przygotowania do JUBILEUSZU…

Home/ak-krakow, Aktualności, Bez kategorii, dokumenty, galeria, slajdy/Rozpoczęliśmy przygotowania do JUBILEUSZU…

                            

15 października, w przeddzień 41.rocznicy wyboru Ks. Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej rozpoczęli duchowe przygotowywanie się do Jubileuszu 100.lecia urodzin św. Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

W Sanktuarium św. Jana Pawła II, w Krakowie na Białych Morzach, w Kapłańskiej Kaplicy / gdzie znajduje się płyta z grobu św. Jana Pawła II i Jego Relikwie/  uczestniczyliśmy we mszy św., celebrowanej przez  Asystenta diecezjalnego ks. kan. Mirosława Dziedzica. Odnowiliśmy Akt ofiarowana Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II. Tą wspólną modlitwą oraz otwartym zebraniem Zarządu DIAK włączamy się w obchody 100.lecia urodzin naszego Patrona.
Kaplica ta jest szczególnym miejscem dla Akcji Katolickiej. W głównym ołtarzu widnieje obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej, ten wizerunek Maryi Karolowi Wojtyle, Księdzu i Kardynałowi, a później Janowi Pawłowi II był szczególnie drogi. Po śmierci matki śp. Emilii, ojciec przyprowadził 9-letniego Karola przed Jej Oblicze  i powierzył Go matczynej szczególnej opiece”…teraz Ona jest Twoją Matką…”.
Jest tam płyta z Rzymu z grobu św. Jana Pawła II, Relikwie w postaci krwi oraz Krzyż, który towarzyszył Ojcu Świętemu w ostatniej Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek. Na ścianach tej małej kapliczki zawieszonych jest wiele znaków / tzw. wota / wdzięczności i próśb, jakie wierni zanoszą do Boga za pośrednictwem Świętego Papieża. Jest też znak od Akcji Katolickiej /logo stowarzyszenia/ podarowane w I rocznicę ogłoszenia św. Jana Pawła II Patronem AK w Polsce.
Włączamy się w archidiecezjalną modlitwę przed Jubileuszem, która rozpocznie się 1 listopada / rocznica święceń kapłańskich ks. Karola Wojtyły/ we wszystkich parafiach archidiecezji.


Dziesiątka różańca i litania do św. Jana Pawła II

                                                                  

26 kwietnia 2014 roku, w przeddzień kanonizacji bł. Jana Pawła II z inicjatywy członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej rozpoczął się nieustanny „RÓŻANIEC WDZIĘCZNOŚCI BOGU ZA DAR OSOBY ŚW. JANA PAWŁA II” i trwa do dzisiaj. Wówczas było 167 osób, którzy codziennie dziesiątką różańca dziękują… na dzień dzisiejszy zgłoszonych jest 1089.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

                                    

Grażyna Kominek
prezes DIAK