Rozpoczynamy obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w Archidiecezji Krakowskiej

Home/ak-krakow, Aktualności, dokumenty, galeria, slajdy/Rozpoczynamy obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w Archidiecezji Krakowskiej

Październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Oficjalne obchody w Archidiecezji Krakowskiej rozpoczęło otwarcie wystawy poświęconej misjom, przez bp Damiana Muskusa.

Rozpoczynamy obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w Archidiecezji Krakowskiej

Działalność misyjna Kościoła to nie liczby i statystyki, ale ludzie i ich często dramatyczne, pełne bólu i cierpienia historie. Indie, Boliwia, Sudan, Nikaragua, Peru, Kenia, Madagaskar – to tylko niektóre z miejsc, do których docierają misjonarze, aby nieść potrzebującym pomoc i wsparcie, ale także nadzieję i Dobrą Nowinę o Chrystusie.

Wydział Misyjny Archidiecezji Krakowskiej, odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, aby rozbudzać świadomość ewangelizacyjnej misji Kościoła i z nową energią podejmować przemianę misyjną życia i duszpasterstwa, pragnie rozpocząć obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego wskazując na problemy, które dotykają kraje misyjne i ich mieszkańców. 1 października o godz. 12.00 bp Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej oficjalnie otworzy wystawę misyjną na krakowskich Plantach.

Przez cały miesiąc październik krakowianie oraz wszyscy odwiedzający miasto będą mogli poznawać historie ludzi z różnych zakątków świata oraz misjonarzy, którzy zostali do nich posłani. Mamy nadzieję, że wystawa pozwoli otworzyć oczy na problemy, które rozgrywają się w krajach misyjnych oraz przede wszystkim otworzy serca na pomoc drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami

 

Galeria