Nuncjusz apostolski w Polsce dziękuje Janowi Pawłowi II

Home/ak-krakow, Aktualności, dokumenty, galeria, materialy-formacyjne, slajdy/Nuncjusz apostolski w Polsce dziękuje Janowi Pawłowi II

– Czuję się naprawdę zaszczycony mogąc służyć jako nuncjusz apostolski na tej błogosławionej ziemi – mówi abp Salvatore Pennacchio wyrażając wdzięczność św. Janowi Pawłowi II, którego uważa za swojego duchowego ojca.

Nuncjusz apostolski w Polsce dziękuje Janowi Pawłowi II

W krótkim nagraniu wideo abp Salvatore Pennacchio wspomina swoją obecność w czasie Mszy św. na Placu św. Piotr, gdy Jan Paweł II inaugurował pontyfikat. Głęboko w sercu zapisały mu się w słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego w czasie homilii: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. To papieskie wezwanie stało się później biskupim zawołaniem Salvatore Pennacchio – „Nolite timere – Nie lękajcie się” – który sakrę przyjął właśnie z rąk Jana Pawła II.

– Dziś czuję się naprawdę zaszczycony mogąc służyć jako nuncjusz apostolski na tej błogosławionej ziemi. Z całego serca dziękuję Ojcze Święty Janie Pawle II – mówi abp Salvatore Pennacchio.