ZAPROSZENIE NA SAKRĘ BISKUPIĄ KS. ROBERTA CHRZĄSZCZA

Home/ak-krakow, Aktualności, Bez kategorii, dokumenty, galeria, slajdy/ZAPROSZENIE NA SAKRĘ BISKUPIĄ KS. ROBERTA CHRZĄSZCZA

SŁOWO ABP. MARKA JĘDRASZEWSKIEGO PRZED SAKRĄ BISKUPIĄ KS. ROBERTA CHRZĄSZCZA

W sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach 6 lutego ks. Robert Chrząszcz przyjmie święcenia biskupie. Z tej okazji metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski prosi o modlitwę za nowego krakowskiego pasterza.

– Proszę Was o modlitwę. Otoczcie swoimi najlepszymi myślami, zanoszonymi do Pana Boga, za przyczyną Matki Najświętszej i św. Józefa, księdza biskupa. Żeby jego apostolska posługa  w Archidiecezji Krakowskiej i wszędzie tam, gdzie Pan Bóg go pośle, była prawdziwie błogosławiona  – mówił abp Marek Jędraszewski, zachęcając wiernych do włączenia się w modlitwę za biskupa-nominata ks. Roberta Chrząszcza. Metropolita poprosił, aby 7 lutego, czyli w niedzielę następującą po uroczystości święceń, dołączyć wezwanie do modlitwy powszechnej w intencji misji apostolskiej biskupa Roberta.

W niedzielę we wszystkich parafiach Archidiecezji odczytano list arcybiskupa, w którym nawołuje do wspólnej, żarliwej modlitwy za owocną posługę nowego biskupa pomocniczego.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Razem z ks. Robertem Chrząszczem, zapraszamy do uczestnictwa w jego święceniach biskupich, które już za pięć dni odbędą się w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

 

Święcenia biskupie ks. Roberta Chrząszcza odbędą się 6 lutego o 10.00 na Białych Morzach w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wydarzenie będzie transmitowane w TVP3.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej